آراسیم
فروشگاه آرا سیم کویر نور
فهرست مطالب
شناسایی سیم و کابل های مرغوب

شناسایی سیم و کابل‌ مرغوب

قبل از بررسی چند روش شناسایی سیم و کابل مرغوب بایستی بگوییم تنوع گسترده‌ای از سیم و کابل‌ها در بازار مشاهده می‌شود؛ که متاسفانه برخی برندها بی‌کیفیت و فیک هستند. در این صورت قیمت ارزان محصول مشتری را وسوسه می‌کند و خریدی مناسب نخواهد داشت. سیم و کابل‌ها به صورت مستقیم با جریان برق سروکار دارند به همین دلیل انتخاب درست آن‌ها بسیار مهم است. اگر انتخاب درستی نداشته باشید قطعا خطرات و خسارت‌های زیادی به وجود می‌آید. برای خریدی درست و مطمئن لازم است نکات زیادی را در نظر بگیرید و سیم و کابل‌ها را به صورت تخصصی بررسی کنید.    

             پرطرفدارترین برند سیم و کابل بازار 

چند تکنیک تخصصی برای شناخت سیم و کابل مرغوب

اولین و قابل لمس‌ترین نکته‌ای که بایستی به آن توجه کنید فرورفتگی یا برجستگی سطح بیرونی سیم و کابل است. سیم انتخاب شده نباید این دو ویژگی را داشته باشد و لازم است که سطحی کاملا یکنواخت و صاف داشته باشد.

مورد بعدی ضخامت پوشش سیم و کابل است؛ اگر ضخامت پوشش کابل انتخاب شده زیاد است نشان از کیفیت بالای آن نیست. گفتنی است که این مسئله به استفاده از مس کمتر است که از این طریق وزن کابل یا سیم را به حد استاندارد می‌رسانند. بنابراین سیم و کابلی که انتخاب می‌شود بایستی هم رسانا هم عایق به اندازه استاندارد استفاده شده باشد.

بنابراین در هنگام خرید می‌توانید تکه‌ای از ابتدای سیم و کابل را برش دهید و به هادی و روکش آن نگاهی بیاندازید. هادی سیم و کابل بایستی دقیقا در مرکز باشد؛ البته توجه کنید که سیم و کابل دارای سطح مقطع‌های مختلفی هستند.

اساسا هادی به صورتی در مرکز باشد که ضخامت پوشش دور هادی به صورت یکسان باشد. مورد دیگری که در هنگام خرید بایستی به آن توجه کنید این است که عایق باید از هادی به راحتی جدا شود.

سیم و کابل مرغوب

ویژگی‌ هادی مسی در سیم و کابل

همه سیم و کابل‌هایی که تولید می‌شوند از دو بخش هادی مسی و عایق ساخته شده‌اند. هادی استفاده شده برای سیم و کابل‌ها دارای ویژگی‌های مختلفی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سطح هادی بایستی شفاف باشد.
  • بایستی از مس خالص استفاده شود.
  • مس نباید اکسید شده باشد.
  • مس بایستی منعطف باشد.
  • میزان مس استفاده شده بایستی استاندارد باشد و اگر کمتر استفاده شود در رسانایی سیم اختلال ایجاد می‌شود.

             پرفروش ترین برند سیم و کابل بازار 

ویژگی‌ یک برند معتبر سیم و کابل

پس از بررسی چند روش شناسایی سیم و کابل مرغوب بایستی بگوییم که استفاده از سیم و کابل بی‌کیفیت منجر به خسارت‌های زیادی در ساختمان سازی می‌شود. برندهای بی کیفیت زیادی در بازار موجود است که علاوه بر خدشه‌دار کردن اعتبار معمار (سازنده ساختمان) در آینده باعث می‌شود هزینه تعمیر زیادی برای ساکنین ساختمان ایجاد شود. بنابراین لازم است که سازنده ساختمان با تحقیقات زیاد و حتی با استفاده از تجربه دیگران بهترین نوع سیم و کابل را انتخاب کند. انتخاب بهترین نوع سیم و کابل و استفاده آن در ساختمان کار راحتی نیست و بایستی به نکات زیادی توجه کنید. به همین دلیل به صورت اجمالی روش‌های مختلفی را برای معماران پیشنهاد می‌کنیم.

سیم و کابل مرغوب

مهم‌ترین توانمندی یک شرکت تولید کننده سیم و کابل

 نکته مهم و اولی که در تهیه سیم و کابل بایستی به آن توجه شود خرید از شرکتی معتبر است. یک شرکت معتبر سیم و کابل بایستی بتواند که مدل‌های مختلف سیم و کابل را تولید کند و آن‌ها را به صورت سفارشی و عمومی تولید کند. مورد بعدی که در تولید سیم و کابل بایستی به آن توجه کنید این است که شرکت تا چه حدی ظرفیت تولیدی دارد. یعنی شرکت مورد نظر می‌تواند که محصولات را با ظرفیت بالایی تولید کند یا خیر؟ این مورد به اندازه بالایی نشان‌ دهنده کیفیت و توان تولید محصولات شرکت را نشان می‌دهد. و مسئله آخر راجع به یک برند تولیدی این است که با اطمینان خاطر محصولات را پشتیبانی می‌کنند. یک شرکت تولیدی سیم و کابل از محصولات خود در دراز مدت پشتیبانی می‌کند. آراسیم یکی از معتبر ترین فروشگاه های سیم و کابل در ایران است و بهترین و با کیفیت ترین انواع سیم و کابل با بهترین قیمت بازار را برای شما کاربران محترم فراهم کرده است.

شناسایی سیم و کابل های مرغوب
فهرست مطالب
سخن نهایی

 امیدوارم که از خواندن این مطلب به اطلاعات کافی رسیده باشید. 

برای تهیه بهترین برند سیم و کابل را می‌توانید از مراکز معتبر تهیه کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای تهیه انواع سیم و کابل‌ها به فروشگاه اینترنتی آراسیم کویر مراجعه کنید؛ چراکه این فروشگاه ارائه دهنده انواع سیم و کابل‌های با کیفیت است که آن‌ها را به صورت مستقیم از شرکت تولید کننده دریافت می‌کند؛ بنابراین قیمت مناسبی خواهند داشت.

اشتراک گذاری
سخن نهایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *